Zavádíme možnost platby Bitcoiny!

Jdeme s dobou a jsme prvním klubem v ČR, kde můžete platit vstupné kryptoměnou! (např. bitcoiny) VÍCE V ČLÁNKU >>>

Zaplaťte vstup pomocí peněženky ve vašem chytrém telefonu stejně jednoduše, jako byste posílali SMS.

Od 13. 10. 2017 zavádíme ve Stormu možnost placení vstupného nejoblíbenějšími kryptoměnami - Bitcoiny, Litecoiny a Ethereum. 

 


Co je to kryptoměna?

Internetová decentralizovaná měna. Nejznámější kryptoměnou je v současné době  systém Bitcoin. Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn, dnes je přední kybernetickou měnou světa. Je vytvářen sítí počítačů se specializovaným softwarem, naprogramovaným tak, aby uvolňoval nové virtuální mince stabilním tempem.

Hlavní výhodou kryptoměn obecně je plná decentralizace. To znamená, že nikdo, ani autor či vláda, nemohou měnu ovlivňovat, padělat nebo způsobovat inflaci kryptoměn. Dalšími charakteristickými vlastnostmi kryptoměn jsou transparentnost, minimální poplatky za transakce a nemožnost stornovat platbu.

Další známé kryptoměny: Ripple, Dash, Monero, Neo aj.

 

Jak platba kryptoměnou probíhá?

Je to vlastně úplně jednoduché. Na pokladně klubu vám naúčtovanou částku převedou dle aktuálního kurzu dané kryptoměny a vy stanovenou částku pošlete ze svého mobilu načtením QR kódu. Potřebujete k tomu chytrý mobil, nainstalovanou bitcoinovou či jinou peněženku a internetové připojení. Nemáte-li data, můžete se připojit k Wi-Fi Storm Club Prague.

Veškeré platební transakce se realizují skrze bitcoinové peněženky a kvůli bezpečnosti jsou opatřeny speciálním digitálním podpisem. Vše je tedy bezpečné.

Po zaplacení dostanete běžnou účtenku z pokladny vyčíslenou v korunách.

 

Zjistěte více o tom, jak fungují kryptoměny, v tomto videu (anglicky), případně si přečtěte v češtině na webu BTCTip.cz nebo v angličtině na oficiálních stránkách Bitcoin.FAQs

 • Jak si nainstalovat bitcoinovou peněženku?
  • Nainstalujte si do mobilu program pro bitcoinovou peněženku. Vygenerujte si unikátní adresu, která bude sloužit jako „číslo vašeho účtu“. A můžete platit.

 • Je to bezpečné?
  • Ano, nemusíte se bát. Díky revoluční decentralizované technologii pro přenos „digitálních měn“ je celý systém transparentní a tím pádem i zabezpečený. Transakce jsou realizovány skrze bitcoinové peněženky a kvůli bezpečnosti jsou opatřeny speciálním digitálním podpisem
  • Aby nemohlo docházet k podvodům ze stran hackerů, jsou tzv. mineři, kteří ověřují pravost transakcí pomocí řešení složitých matematických operací. Mineři autorizují platby a také se dostávají k nově uvolněným, vytěženým, bitcoinům a pouští je dál do světa.

 • Jak si zakoupit kryptoměnu?
  • Existují tři způsoby, jak koupit Bitcoiny:
   1. na bitcoinové burze (např. Coinbase.com)
   2. v BTC automatech (v Praze, Brně, Ostravě, Karlových Varech a Plzni, více viz mapa bitcoinových automatů na Coinatmradar)
   3. osobně s jakýmkoliv držitelem kryptoměny (hledejte na localbitcoins)

Zavádíme možnost platby Bitcoiny!

Kontakt

Všeobecné informace

Storm Club

info@stormclub.cz

Manažer

Ondřej Veselka

ondra@stormclub.cz

PR, reklama, média

David Hodák

dave@stormclub.cz

Jana Pflegerová

jana@stormclub.cz

Dramaturgie

Kryštof Benca

booking@stormclub.cz

Ztráty a nálezy

Šatna

satna@stormclub.cz

Odkazy

Sledujte nas