BASSLINEOVÁ KRÁLOVNA FLAVA D ZBOŘÍ STORM CLUB V ZÁŘÍ

V rámci žánrů UK Garage nebo Bassline byste asi těžko hledali zvučnějšího ženského jména, než má producentka a DJka FLAVA D! Ta vystoupí v pátek 20.9. ve Storm Clubu a my můžeme dopředu říct, že to bude opravdu masakr. Chcete se o této britské krásce dozvědět více? Čtěte dál!

BASSLINEOVÁ KRÁLOVNA FLAVA D ZBOŘÍ STORM CLUB V ZÁŘÍ

Facebooková událost
Oficiální předprodej

Flava D, vlastním jménem Danielle Gooding pochází strávila svoje dětství na cestě mezi jejím rodným městečkem Bournemouth a Birminghamem. Celé dětství zbožňovala klasický UK garage sound v čele se jmény jako je DJ EZ. V patnácti letech si našla brigádu v obchodě s hudbou a její nadřízený, který byl DJem ji inspiroval k tomu, aby začala dělat vlastní produkci prostřednictvím programu Ableton. 

Ze začátku byla její produkce zaměřená spíše na grime a hip-hop; okolo roku 2010 ji na výsluní britské scény vynesly kolaborace s legendami grime, jako jsou například Wiley, Ghetts či Maxsta. V roce 2011 si jí všiml mezinárodně uznávaný label Butterz a vydal jí její první oficiální release ve stylu UK Garage se singly Hold On/Home. Tohoto releasu si díky mohutné podpoře od labelu povšimly přední britská rádia Rinse FM a Kiss FM, zaměřených na tento druh hudby, což Flava D katapultovalo mezi největší britské hvězdy tohoto žánru. Na radiu Rinse FM jednu dobu dokonce měla vlastní radioshow!

S její rostoucí popularitou přirozeně přišly další releasy (například fanoušky i kritikou velice oceněné In The Dance EP), které už byly ve stylu Bassline a zaujaly a ke spolupráci s Flavou inspirivaly další UK Garage a Bassline jména, jako například vedoucího labelu Butterz - Royal-T, nebo žánrové chameleony My Nu Leng (s těmi v roce 2016 vydala dnes již kultovní pecku Soul Shake)

První řadové album vydala Flava D v roce 2015, jmenovalo se More Love a bylo přijato velice pozitivně jak publikem, tak odbornou kritikou. V témže roce založila Flava D společně s Royal-T a DJ Q projekt jménem TDQ, se kterým na labelu Butterz vydali v roce 2017 album s názvem ukg, na kterém se objevily kolaborace se jmény jako je P Money, Swindle nebo Skilliam. V roce 2018 se stala rezidentní DJkou legendárního britského klubu XOYO, kam si během svého 13-týdenního takeoveru jména jako AJ Tracey, Calibre, Todd Edwards, Lady Leshurr nebo Wiley.

V roce 2018 navíc začala Flava D ve svojí tvorbě koketovat i s Drum and Bassem, o čemž vypovídá například její release Return To Me, který vyšel na legendárním britském labelu Hospital Records. Můžeme jen hádat, co chystá v tomto žánru do budoucna...

A jaký set předvede 20.9. ve Storm Clubu? To se nechte překvapit, ale můžeme prozradit, že půjde o mix toho nejlepšího z jejich tvorby (včetně DNB!)

Storm Club Presents: Flava D (UK)
20.9.2019 - Storm Club Prague
Facebooková událost
Oficiální předprodej

START: 21:00
END: 06:00

Support DJs:

TBA

Kontakt

Všeobecné informace

Storm Club

info@stormclub.cz

Manažer + pronájem klubu

Ondřej Veselka

ondra@stormclub.cz

PR, reklama, média

Tomáš Hrstka

tomas@stormclub.cz

PR, reklama, média

Vojtěch Sedlák

vojtech@stormclub.cz

Ztráty a nálezy

Šatna

satna@stormclub.cz

Odkazy

Sledujte nas