EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S DELTA HEAVY O ALBU ONLY IN DREAMS

Celosvětové tour Delta Heavy - Only In Dreams se blíží a s ním i zastávka ve Storm Clubu. Rozhodli jsme se proto Delta Heavy vyzpovídat a nyní vám přinášíme exkluzivní rozhovor s těmito velikány. Zajímá tě, jaké je nové album nebo jak vypadá typický den člena Delta Heavy? Čti dál!

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR S DELTA HEAVY O ALBU ONLY IN DREAMS

Britský projekt DELTA HEAVY v blízké době vydá své druhé řadové album jménem Only In Dreams, a v rámci světového turné na jeho podporu vystoupí i ve Storm Clubu. Přečtěte si exkluzivní rozhovor se Simonem, polovinou tohoto hvězdného dua. Více info o akci najdete na facebookovém eventu, předprodej běží na goout.cz!

Album Only In Dreams si můžete koupit zde: https://deltaheavy.lnk.to/OnlyInDreams

STORM: Ahoj! Minulý týden vyšlo vaše nové album. Co nám o něm můžete prozradit? Kolik tracků obsahuje a jsou na něm nějaké kolaborace?

DH: "Only In Dreams" bude naše druhé album, je pro nás velice výjimečné a přesně ukazuje, kde se přesně hudebně nacházíme tři roky od vydání našeho prvního alba "Paradise Lost". Album bude obsahovat jedenáct tracků, z toho 8 vzniklo ve spolupráci s jinými umělci. Je to opravdový hudební výlet, který obsahuje mnoho žánrů a druhů energie.

STORM: Jste známí právě tím, že vaše produkce obsahuje širokou škálu hudebních žánrů. Kde pro tvorbu tak různorodé hudby berete inspiraci?

DH: Všude. Posloucháme spoustu různé hudby od filmových soundtracků přes klasickou hudbu, hiphop, rock až po ostatní druhy elektronické hudby. V naší hudbě můžete slyšet opravdu velikou rozmanitost hudebních žánrů.

STORM: Jak vypadá váš typický den, když zrovna nehrajete žádnou show?

DH: Vstanu, chvíi si hraji s mojí dcerou, potom jdu do studia, které mám na zahradě a tam pracuji stejně dlouho, jako lidé v kancelářích. Snažím se v tomhle být co nejnormálnější, nemám rád práci během noci. Většinu dne strávím ve studiu a potom si volám s Benem (druhý člen Delta Heavy, který žije v USA), když zrovna vstává v Los Angeles. Projdeme si spolu, co jsem za ten den udělal a on potom přebere štafetu a pracuje, zatímco já spím.

STORM: V rámci scény probíhá dlouhodobá diskuze o tom, jestli se Drum and Bass nestává příliš mainstreamovou záležitostí. Jaký je váš názor na tuto problematiku vzhledem k tomu, že jste součástí té mainstreamovější části scény?

DH: S tímto druhem diskuzí mám opravdu problém, protože si myslím, že je to nesmysl. Existuje undergroundový drum and bass a vedle toho existuje mainstreamový drum and bass; všichni posluchači tedy mají k dispozici širokou škálu DNB. Pokud mají někteří lidé něco rádi kvůli tomu, že to není mainstream, tak to je podle mě špatný přístup k poslouchání hudby. Chápu, že občas může mainstream vykrádat underground, ale drum and bass rozhodně není ten příklad. Můžete to na něm slyšet, undergroundové DNB je stále velice silné. Příklad žánru, kde bylo undergroundové hnutí vykradeno mainstreamem, je například UK Garage, potom ten žánr hodně upadl na nějakou dobu. Dokonce se to na chvíli stalo s dubstepem v Británii - to, že scénu převzali jiní lidé, kteří ten žánr vedli k mainstreamu, vedlo k tomu, že ta scéna prakticky vymřela. Ale v drum and bassu existuje tolik podžánrů, tolik stylů a nálad pro všechny, takže je jedno, jestli posloucháte Wilkinsona, Alixe Pereze nebo Noisii, pro každého se najde něco. Mimochodem Noisia je jedním z nejžádanějších live actů na světě a nazvali byste jejich tvorbu mainstreamem? Myslím si, že je super, že existuje hudba, která může zaujmout širší publikum, protože to pomáhá scéně růst. Neměli bychom to odmítat, měli bychom to přijmout. Dokud je tu spousta skvělé muziky pro každého, tak to nemusíme řešit.

STORM: Jaké jsou vaše nejhezčí vzpomínky na hraní v České Republice?

DH: Všechny vzpomínky na Let It Roll jsou skvělé. Ten festival je jedním z highlightů v roce pro všechny, kdo se angažují v drum and bassu. Částečně protože je to úžasný festival, ale taky díky tomu, že je to velké drum and bassové setkání. Je tam většina lidí ze scény, takže se můžete se všemi potkat a dobře se bavit. V Praze a České Republice jsou na nás pokaždé moc hodní, takže tam vždy moc rádi hrajeme. Hraní v Praze je pro nás vždy skvělý zážitek, je to jedno z našich nejoblíbenějších měst na světě, co se DJingu týká.

STORM: Poslední otázka - máte nějaký vzkaz pro vaše fanoušky v České Republice?

DH: Nemůžeme se dočkat našeho vystoupení ve Storm Clubu! Je to nejlepší místo pro hraní a jsem si jist, že právě vy učiníte tuto noc nezapomenutelnou!

STORM: Moc děkujeme za rozhovor a těšíme se na vás už 18. 4. ve Storm Clubu! Vstupenky koupíte zde.

Kontakt

Všeobecné informace

Storm Club

info@stormclub.cz

Manažer + pronájem klubu

Ondřej Veselka

ondra@stormclub.cz

PR, reklama, média

Tomáš Hrstka

tomas@stormclub.cz

PR, reklama, média

Vojtěch Sedlák

vojtech@stormclub.cz

Ztráty a nálezy

Šatna

satna@stormclub.cz

Odkazy

Sledujte nas