NEUROFUNKOVÝ PYTHIUS VYSTOUPÍ VE STORM CLUBU 21.9.!

Málokterý mladý neurofunkový producent se dokázal nerozlučně spojit s labelem tak výraznamným, jako právě Pythius s Blackout Music NL, domácí značkou Black Sun Empire. Zajímá tě, jak k tomu došlo a co k tomu vedlo? Čti dál!

NEUROFUNKOVÝ PYTHIUS VYSTOUPÍ VE STORM CLUBU 21.9.!

Facebookový event
Oficiální předprodej

Psal se rok 2005 a tehdy čtrnáctiletý nizozemský mladík Hylke Klazema šel poprvé na Drum and Bassovou akci. Tam slyšel pro něj dodnes legendární set od Pendulum na noci pořádané legendárními Black Sun Empire a bylo rozhodnuto - rozhodl se osvojit si DJské umění, tehdy ještě pod pseudonymem Fiets (v překladu Bicykl). Rok se s rokem sešel a Hylke se přihlásil na utrechtskou hudební akademii do oboru Hudební Produkce. V určitém momentu si musel najít nějaký fungující hudební projekt, ke kterému by se přihlásil na profesní stáž - Hylke si vybral právě Black Sun Empire a ti po jeho několika prosbách souhlasili - tím se zpečetilo dodnes tolik silné pouto.

Přetočíme do roku 2014 - Hylke, tehdy již pod přezdívkou Pythius vydává na Blackout Music svoje první EP jménem Abandon, na kterém pracoval více, než dva roky. To jej velice rychle pošle do širokého povědomí neurofunkového publika a tracky z toho EP se na dlouhou dobu stávají stabilní součástí playlistů DJs po celém světě. Pythius získává první zahraniční bookingy a začíná svoji tvorbu prezentovat na pódiích klubů a open air festivalů po celé Evropě. V roce 2015 na prvotní úspěch navazuje jeho druhým releasem jménem New Order, na kterém se objevily dodnes kultovní skladby jako Corusant či Executor. Inspirace sci-fi světem a zejména univerzem Star Wars byla zjevná a tomuto EP napomohla k ještě většímu věhlasu. Pojícím prvkem se stávají krásná melodická intra jako vystřižená z hudebního žánru Trance a mohutné dropy s neskutečnou basovou linkou.

Trvalo to zhruba rok a Pythius vydal jeho třetí EP na Blackout Music - Heresy. Toto EP bylo založeno na kolaboracích a objevila se na něm jména vskutku zajímavá - Neonlight (dodnes legendární pecka Tarkin), State of Mind, DJ Hidden, Khronos a samozřejmě Black Sun Empire. Ve stejném roce. O dva roky později se Pythius naopak objevil na dlouho očekávaném albu BSE - The Wrong Room, kde spolupracoval na hymně Scarif.

V té době Pythius už pilně pracoval na jeho prvním dlouhohrajícím albu, které spatřilo světlo světa v březnu roku 2018 a neslo název Descend. Obsahovalo celkem 12 skladeb, na kterých se objevila v kolaboraci jména jako Thrasher, Gridlok nebo June Miller. Album okamžitě sklidilo veliký úspěch na tanečních parketech a pecky jako RunHaymaker nebo Monster Black Hole takřka zlidověly. Sám Pythius se o vzniku alba rozpovídal v jeho rozhovoru pro UKF.COM V letošním roce pak vyšly dvě remixová EP tohoto alba, kde se objevily remixy od těch největších jmen současného tvrdého neurofunku.

Jedno je jasné - Pythius je jedním z nejvýraznějších zástupců mladých neurofunkových producentů a v kombinaci s jeho vypilovanou DJskou technikou lze říct, že jeho vystoupení ve Storm Clubu 21.9.2019 bude naprostá pecka!

Storm Club presents: Pythius /NL/
21. 9. 2019
Start: 21:00
End: 06:00
Facebookový event
Oficiální předprodej

Support DJs:

Houbass
Cockroach
Mustaffa & Sheriff
VoidSec & Dejfunk
Noidea & Notkreatur

Kontakt

Všeobecné informace

Storm Club

info@stormclub.cz

Manažer + pronájem klubu

Ondřej Veselka

ondra@stormclub.cz

PR, reklama, média

Tomáš Hrstka

tomas@stormclub.cz

PR, reklama, média

Vojtěch Sedlák

vojtech@stormclub.cz

Ztráty a nálezy

Šatna

satna@stormclub.cz

Odkazy

Sledujte nas