PIXIE VS. SUKI - ROZHOVOR K DNB LEAGUE

Na konci dubna se do Stormu vrátí kultovní klubová akce s názvem DNB LEAGUE, na které mimo jiné vystoupí dva králové českého DNB - SUKI a PIXIE! My jsme je vyzpovídali v krátkém rozhovoru, který vám nyní přinášíme. Kdo z nich je lepší DJ? A jak často si je lidi pletou? To a mnohem víc se dozvíš v tomto interview!

PIXIE VS. SUKI - ROZHOVOR K DNB LEAGUE

STORM: Tak co, kdo je lepší DJ? Suki, nebo Pixie?

SUKI: To je ale kulišácká otázka. Jeden je lepší, jeden je slavnější. Vyber si ;)

PIXIE: Sukoš je super DJ - hraju s ním rád, i když teď ne tak často. Na b2b oldchool pecek se fakt těším, to nám docela šlo :)

STORM: Ne, teď doopravdy. Jako opravdoví matadoři české DNB scény nám určitě dokážete říct jednu osobu, která je ve vztahu k jejímu dílu na scéně nedoceněná. A proč to tak je?

SUKI: Myslím že je to DJ Rycky. Pořád si z něj někdo dělá srandu.

PIXIE: No celkově by lidi měli více podporovat naše producenty, kteří nám dělají ve světě jméno. Trošku nedoceněný mi ale osobně přijde například matador Sayko, který je pro mě naprostý pán v mixování a vkusu v DNB peckách. Je to zabíják, ale spousta lidí o něm moc neví, protože není třeba na sociálních sítích tolik vidět. Co si budeme povídat - v dnešní době se holt i my starší musíme naučit v sociálních sítích fungovat, i když se nám to kolikrát třeba moc nelíbí.

STORM: Za dobu, vašeho působení se DNB scéna změnila k nepoznání. V čem je dnešní doba lepši a v čem horší od doby, kdy jste začínali?

SUKI: Mimo Nyxu máme i Facebook, takže tvoje hejty vidí víc lidí.

PIXIE: V současné době je mnohem lepší a větší přístup k muzice, což je ale občas i nevýhoda, protože si někteří DJs místo kupování tracků a podpory producentů načerno stahují muziku a to ještě kolikrát ve špatné kvalitě.

Dřív byly parties mnohem vzácnější a lidé si jich více vážili a více za mejdanama cestovali. Teď je často v jeden den tolik akcí, že ani nevíš, kam jít. Na druhou stranu máš zas větší šanci slyšet svoje oblíbené producenty / DJs.

A pro mě je lepší určitě v tom, že můžeme dělat větší audiovizuální shows a umocnit tak lidem zážitek z party. A taky vychází spousta super muziky, kde si prostě najdeš to svoje - byly časy, kdy jsem si třeba rok nekoupil jediný track, protože se mi prostě nic nelíbilo. I zvuk u tracků jde neustále dopředu - kolikrát si doslova sednu na pr*el ze zvuků nových tunes.

DNB scéna u nás za těch 20 let, co na ní jsem, prošla obrovským vývojem a doufám, že to bude pokračovat v tom nejlepším možném světle a lidi bude tahle muzika stále bavit.

STORM: V jaké kondici podle vás bude DNB scéna za 20 let? Je se ještě kam vyvíjet?

SUKI: Já doufám že bude úplně jiná a bude na ní většina jiných lidi. Jinak bychom dělali mejdany v domovech důchodců.

PIXIE: Rozhodně je - muzika prochází neustálým vývojem a těší mě, že některé zrovna mně blízké odnože DNB jdou dobrým směrem. Odhadnout, kde za 20 budeme, je ale nemožné.

STORM: A jedna na závěr - vzhledem k tomu, že vaše cesty jsou nerozlučně spjaty celou dobu, co se na scéně pohybujete - pletou si vás lidi někdy?

SUKI: Pletou si nás tak často, že v tom občas mívám i sám zmatek.

PIXIE: To mi připomnělo jednu historku: Někdo se mě takhle ptal - ty jsi Suki, že? A já že ne, že jsem ten druhej. Na to přiletěla otázka "Snookey?" :)

A jak tedy těmto dvě ikonám půjde zítřejší návrat do minulosti? To se můžete přesvědčit už tento pátek na dalším pokračování legendárního večírku DNB League!

DNB League w/ Pixie vs. Suki
26. 4. 2019

Facebook event

Line-Up:

Pixie vs. Suki
Rich vs. Basstien
Upfockerz
Volume Plus
Mustaffa & Sheriff
Furious Freaks

Vstup do 22:00 zdarma, poté 80,-

Kontakt

Všeobecné informace

Storm Club

info@stormclub.cz

Manažer + pronájem klubu

Ondřej Veselka

ondra@stormclub.cz

PR, reklama, média

Tomáš Hrstka

tomas@stormclub.cz

PR, reklama, média

Vojtěch Sedlák

vojtech@stormclub.cz

Ztráty a nálezy

Šatna

satna@stormclub.cz

Odkazy

Sledujte nas