ROZHOVOR S FORBIDDEN SOCIETY

Forbidden Society bezesporu patří mezi veterány české DNB scény. V únoru vydává své nové LP "Fog Walk", které se od jeho dosavadní tvorbu však poněkud liší. Čtěte rozhovor s tímto legendárním producentem!

ROZHOVOR S FORBIDDEN SOCIETY

Forbidden Society aka Jindřich se produkci elektronické hudby věnuje od roku 1998. Na české i světové DNB scéně je znám svým specifickým tvrdým zvukem, který obsahuje vlivy metalové hudby. Od roku 2010 se pravidelně objevuje na labelech jako PRSPCT, Freak, Obscene, Counterstrike, Future Sickness a dalších. Od roku 2010 má také svůj vlastní label Forbidden Society Records, na kterém již vydávaly jména jako Audio, Current Value, Gancher & Ruin, Hallucinator, Neonlight či Sinister Souls. V roce 2018 navíc založil spolu s Katharsys a Donnym militarystep projekt 3RDKND.

V únoru navíc vydává svoje nové album Fog Walk, na kterém pro změnu prozkoumá vody deep a minimal DNB a které získává dobré ohlasy od jmen jako je NoisiaSkankandbass nebo Bassrush Toto album navíc pokřtí již tento pátek ve Storm Clubu v rámci LiR Winter Warm-upu! Nejen o tomto novém počinu jsme s Jindrou prohodili pár slov.

STORM: Ahoj Jindro, na začátek trochu bilancování – jaký byl pro tebe rok 2018 po osobní i umělecké stránce?

Forbidden Society: Rok 2019 byl skvělej co se týká profesního i osobního života, tak jsem spokojenej. Bylo celkem dost hraní, v létě festivaly jako Beats For Love, Trident Festival a samozřejmě Let It Roll kde jsme vystoupili poprvé s novým projektem 3RDKND. Vydal jsem na svým labelu Armor EP, které mělo celkem pěknej ohlas a byla to celkem zásadní změna v mojí produkci. 

STORM: Brzy vydáváš svoje nové LP Fog Walk, které je hudebně dost jiné, než tvoje „typická“ tvorba, i než projekt 3RDKND. Co tě k tomuto žánrovému posunu přimělo?

Forbidden Society: Přišlo to postupně, cca od roku 2016 jsem začal dost poslouchat minimal a deepový věci. Snažím se do těch zmiňovaných stylů přenést svůj klasický zvuk a udělat z toho něco novýho a jinýho. Chtěl jsem prostě změnu, nerad trčím dlouho na jednom místě, co se produkce týká:)

STORM: Jak si myslíš, že tento odklon od tradičních Forbidden Society tvrďáren příjmou tvoji fanoušci?

Forbidden Society: Myslím že celkem dobře, samozřejmě že jsou tu Die Hards kterým to nesedí a chtěj ty starý plechy, ale od toho tu je nový projekt 3RDKND který jim nabízí tu alternativu a snažíme se aby tam byl každý z nás rozpoznatelnej. Musím říct, že mám výborný fans a choděj za mnou i na akcích a řeknou svůj názor at' už negativní či pozitivní, což cením nejvíc a dokážou tu změnu přijmout. 

FS

STORM: Co pro tebe bude mít v blízké budoucnosti prioritu? Deep, klasický FS zvuk nebo 3RDKND? Jaké máš naplánované releasy pro rok 2019?

Forbidden Society: Já to takhle striktně neplánuju, to samý bylo i s albem, prostě jsem si makal, ukládal, pak jsem se jednou mrknul do folderu a zjistil že tam mám asi 8 tracků a řekl si, že bych možná mohl udelat album. Vše v klidu a bez hrotu, mám svůj label a v tom je výhoda, že můžu vydávat kdy a jak chci.

Co se mojí solo produkce týká, rád bych udělal další tracky v podobnym stylu jako z alba a poslal je třeba i na jiný labely. Co se zvuku týká - já bych to úplně nežaškatulkovával, je to můj zvuk přenesený do jinýho žánru a snažim se jak jsem už psal vytvořit něco novýho a jinýho. 

S 3RDKND máme skoro hotový další EP, tam ta spolupráce funguje strašně dobře mezi náma. Dál remixový 3RDKND EP kde jsme oslovili umělce který máme rádi aby nám zremixovali tracky a po albu vyjde jedno velký remixový EP kde moje solo tracky zremixovali producenti jako Agressor Bunx, Maztek, Inward Randie Hanzo, Deathmachine, Fragz a český Holotrope, počítám,že by to mohlo vyjít tak v dubnu. 

STORM: V poslední době se hodně řeší v souvislosti s Djingem ochrana sluchu. Jak se k této problematice stavíš ty?

Forbidden Society: Určitě nepodcěňovat! Upřímně se vždy zhrozím, když vidím, jak někdo hraje bez špuntů a hlava mi to nebere. Když sváříš, tak si vezmeš taky ochranný brýle, ne? Jakmile se ti sluch jednou poškodí, už to nejde vrátit zpět a veřte mi lidi, že i Tinnitus je pěkný svinsto, hlavně pro pschyku člověka. A toho už se nikdy nezbavíš, maximalně potlačíš a to jen na chvilku, takže opravdu je nejlepší tomu předejít. 

Já používal roky špunty od Alpine, cca 500,- kč a svoje to splnilo. Ted' mám ty drahý ale vůbec těch peněz nelituju (cca 5000,-). Je to i s odlitím u doktora, kde se objednáš, on odlije tvý ucho, pošle do firmy a udělají ti špunty přesně pro tvý ucho a rozhodně to doporučuju minimálně všem DJs. Jsme v hluku skoro pořád i jako producenti a o uši se člověk musí starat, pokud to chce dělat dlouho. Takže lidi - opravdu na to nese*te a berte si na ty akce špunty do uší. 

STORM: Jak vypadá typický den ze života Forbidden Society?

Forbidden Society: Práce, práce, studio, pošta, oběd, plavání, sauna, práce, studio, prcání, studio, pivko, spánek. Pořadí se může měnit.

STORM: My děkujeme za rozhovor a přejeme hodně zdaru do bucoucna!

A teď už nám zbývá vás jen pozvat na páteční LiR Winter Warm-up, kde Forbidden Society právě pokřtí svoje nové album Fog Walk a kde kromě něj vystoupí spousta dalších jmen nejen ze stáje Let it Roll!

SUPPORT DJs:


Bifidus Aktif
Akira Deadly Viper
Tom Small
Snookey
One Way
L´Base
Dopamin

Kontakt

Všeobecné informace

Storm Club

info@stormclub.cz

Manažer + pronájem klubu

Ondřej Veselka

ondra@stormclub.cz

PR, reklama, média

Tomáš Hrstka

tomas@stormclub.cz

PR, reklama, média

Vojtěch Sedlák

vojtech@stormclub.cz

Ztráty a nálezy

Šatna

satna@stormclub.cz

Odkazy

Sledujte nas