ZVEŘEJŇUJEME PROGRAM ŽIŽKOVSKÉ NOCI VE STORMU

Multižánrový festival Žižkovská noc bude probíhat i letos také ve Stormu. Čeká vás třídenní nabitý program, během kterého zazní to nejlepší z čekého rocku, alternativy, ska, rapu i DNB. Co konkrétně Vás čeká, se dozvíte v článku.

ZVEŘEJŇUJEME PROGRAM ŽIŽKOVSKÉ NOCI VE STORMU

Festival odstartuje ve čtvrtek 21. března a programu ve Stormu bude vévodit česká legendární kapela Vltava. Alternative-rocková formace, která funguje od roku 1996 zde ve speciálním vystoupení zahraje jejich album "Marx Engels Beatles".

Dalším lákadlem ve čtvrteční večer je brněnský vývozní artikl Květy. Tato tříčlenná kapela osciluje na pomezí alternativního rocku, folku a elektroniky a za své desky získala 3 zánrové ceny Anděl a řadu dalších českých ocenění. Čtvrteční soupisku uzavře kalifornský trip-hopový projekt Fried Dough a české indie formace Good Times Only a Mala Ruckus.

Páteční program bude hudebně také velice rozmanitý. Vystoupí ska klasika Sto Zvířat, jejíž skladby Nikdy jsi nebyla nebo Dáma s čápem za svoji existenci stihly zlidovět. Pánové už to spolu táhnou od roku 1990 a za svoji úctyhodně dlouhou kariéru se stali oblíbenými headlinery českých festivalů.

Pokračovat bude Mucha, první dáma českého femipunku, která vstoupila ve známost zejména svým obhroublým vystupováním a texty, které mají takovou koncentraci sprostých výrazů, že by se za ni nemusel stydět leckterý dělník. Zde navíc vystoupí i s celou kapelou, ve které hrají zásadní osobnosti brněnské alternativní scény. Sestavu doplní syntezátorový mág Ventolin, nesmrtelná punková Znouzectnost a polský elektro projekt Erith.

Poslední den festivalu rozhodně zvolňovat nebudeme. Sobotě vévodí pionýři českého rapu PSH a kapela N.O.H.A., která se svým ethno-bassem prorazila za svoje fungování daleko za hranice České Republiky Celý večer do konce dovedou rezidnentní DNB DJs Stormu - Bifidus Aktif, Upfockerz a Mustaffa & Sheriff! Druhá stage bude patřit přednímu českému DNB labelu Empire Recordings.

Žižkovská noc - čtvrtek 21. 3. - Storm Club - FB Event

hudební skupina Vltava – rock
KVĚTY – alternativa
Fried Dough (CA) – ambient/trip hop
Good Times Only – indie pop
Mala Ruckus – indie rock

Žižkovská noc - pátek 22. 3. - Storm Club - FB Event

Sto zvířat – ska
Ventolin – electro
Mucha – punk
Znouzectnost – punk
Erith (PL) – electro

Žižkovská noc - sobota 23. 3. - Storm Club - FB Event

PSH - Peneři Strýčka Homeboye – rap
N.O.H.A. – drum’n’bass live
GAMBRZ REPRS – rap
Bifidus Aktif – drum’n’bass
Mustaffa & Sheriff – drum’n’bass
Upfockerz – drum’n’bass

2nd Stage

 Empire Recordings - drum'n'bass

Vstupenky v předprodeji na celý festival zakoupíte zde.

Kontakt

Všeobecné informace

Storm Club

info@stormclub.cz

Manažer + pronájem klubu

Ondřej Veselka

ondra@stormclub.cz

PR, reklama, média

Tomáš Hrstka

tomas@stormclub.cz

PR, reklama, média

Vojtěch Sedlák

vojtech@stormclub.cz

Ztráty a nálezy

Šatna

satna@stormclub.cz

Odkazy

Sledujte nas